Álló ováció, könnyeivel küszködő elnök: történelmi megállapodás született az ENSZ-ben
Véget vethet az ész nélküli halászatnak, az ellenőrizhetetlen mélyfúrásoknak, az élővilágot veszélyeztető hajózásnak az ENSZ.
Véget vethet az ész nélküli halászatnak, az ellenőrizhetetlen mélyfúrásoknak, az élővilágot veszélyeztető hajózásnak az ENSZ.
Mivel a műanyag összetevőire való lebontása rengeteg energiát igényel, a legjobb megoldás megtanulni műanyag nélkül élni.
Ami mikroműanyag a szárazföldről a tengerbe jut, annak egy nem elhanyagolható része visszakerül a levegőbe.
Az óceánokban lévő műanyagszemét éves szinten 2,5 milliárd dollár (714 milliárd forint) veszteséget jelent a világ számára a károsodott vagy elvesztett erőforrások révén.
Egyre kékebb lehet a kék bolygó: a hőmérséklet emelkedésével a világ vizeinek színe is megváltozik egy friss kutatás megállapításai szerint.
A felvételeket Caroline Power fotós osztotta meg a közösségi médiában, hogy felhívja a figyelmet a problémára.
A folyókba dobott műanyag hulladék jelenti az óceánok szennyezésének egyik legfőbb forrását, és a legnagyobb szennyezők az ázsiai folyók – vélik holland kutatók.
Két lány gimnazistaként fedezte fel, hogyan lehetne a műanyagok legveszélyesebb részét biztonságosan lebontani, egyetemistaként céget alapítottak, hamarosan be is vethetik módszerüket.
Tavaly már kijött egy egészen hihetetlen adat az óceánok szennyezettségéről, de most egy annál is megdöbbentőbb, tudományos alapú és sajnos teljesen reális előrejelzés készült az ügyben.
Egy holland fiú középiskolásként dolgozott azon, miként lehetne megtisztítani az óceánokat az elképesztő mennyiségű műanyag hulladékól, most pedig 20 évesen be is jelenthette: jövőre elindul a projekt, amely nagyon egyszerű ötleten alapul.
A kidobott palackok és egyéb műanyag szemétdarabok óceánokban fellelhető mennyiségét becsülte meg egy friss nemzetközi kutatás. Az eredményül kapott adat elképzelhetetlenül magas szennyeződést mutat.